Rozwoj firmy etapy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze momenty życia wszystkiej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Istnieje obecne dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w dobrym stylu oraz również w barwny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są bardzo łatwo, praktycznie z dnia na doba, i pierwsze bicie serca jest dodatkowe do zrozumienia już w 21 dniu ciąży.

Na starcie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi wtedy bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu silne (całe 6 mm), iż będzie można je ustalić w badaniach USG. Niestety, nadal będzie zawsze za małe, by ocenić jego prawdziwy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, która stanowi w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy wykorzystaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni moment – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Był więc więc znak dla rozwijającego się organizmu dziecka, że też nie czas na swobodne oddychanie, należy za to skoncentrować się na prawdziwym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w sumie rozwinięte tylko w punkcie porodu. Od tego terminu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie praktyczne w wszelkiej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.