Rower sezon

Droga na pojeździe to niesamowity sport, który ma własnych uczni w mało wszystkiej kategorii wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów tylko w okresie wiosennym, jak mocny i lekki rozwiązanie dostępu do grupy i sztuce, lecz w zimie, z racji utrudnionych warunków na trasie, wolą z nich oddać na sprawa samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak odpowiednie przygotowanie roweru i siebie do doskonalących się warunków na odległościach, ważna z powodzeniem i zabawą używać jednośladów przez cały rok, nie tylko w terminie rowerowym. W co to warto się wyposażyć, aby jazda na pojeździe była spokojna jeszcze w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie narzekam na nauki ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem dużej części kilometrów) nasze ciało dość szybko się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie prowadził do wychłodzenia ciała. Najskuteczniejszym wyjściem w takiej jakości będzie wyposażenie się w bieliznę termoaktywną. Jej zadaniem jest odprowadzanie nadmiar pary wodnej i wilgoci z znajomego ciała, dzięki dlaczego nie będziemy posiadali poczucia przemoczenia i tym jednym nie będziemy używali chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, która stanowi chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy też zaopatrzyć się w ciepłe buty natomiast żyć chyba dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak najprawdziwszej procentowo zawartości wełny, dzięki czemu nie będziemy czuć chłodu. Warto też myśleć o rękawicach rowerowych. Dobre firmy oferują dwuwarstwowe rękawice: pierwsza warstwa jest wtedy wodoodporna, i pozostała skutecznie zatrzymuje ciepło w dłoniach. Przygotowanie roweru. Tak toż jak samochód, rower również potrzebuje specjalnego, zimowego osprzętu, który zapewni nam lekką i pewną podróż. Przede wszystkim są to zimowe opony i błotniki, a dodatkowo, w skrajnych warunkach, łańcuch. Nie wolno również zapominać o tym, że w zimie zmrok zapada o znacznie szybciej, dlatego potrzebne będzie pomocne oświetlenie oraz odblaski.

Mam nadzieję, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że sezon rowerowy wcale nie rzuca się wraz z opadem pierwszego śniegu i pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie mieć z tego surowca transportu niezależnie od pogody. Bo przecież droga na pojeździe to nie tylko dobra zabawa, to też sport, dzięki któremu na dłużej pozostaniemy sprawni.