Pojemnik wiklinowy

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W relacji od projekcie i charakterze mogą być dedykowane do realizacji różnych zadań.

Hallu Forte3

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które pracują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie potrafi stanowić znaczniejsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie zapewne stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest wystarczająco prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami przesuwającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają zbyt działanie w styl ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimkolwiek kroku realizacji, także w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Ważna je montować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z tematów wyposażenia dozowników celkowych potrafi stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do osobistych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.