Ewakuacja w budynku w trybie awaryjnym

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje zastosowanie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z aktualnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których działa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do wykonywania z ważniejszymi skupiskami ludzi, tzn. w urzędach pracy, w urzędach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, albo także w handlach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w kwestie strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest priorytetowe stanowisko w myśli ratowania zdrowia oraz zarabiania osób, które znalazły się w bycie zagrożenia, zwiększając okazję na powodzenie ewakuacji.

Revitalum Mind Plus

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który zapewnia je w przystępny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono uczynione z kolorowej folii samoprzylepnej z użyciem doskonałej klasy kleju, co przekonuje mu piękną odporność i siła w niebezpiecznych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w budynku najczęściej nad drzwiami, będącymi wyjście z mieszkania lub budynku. Folia, z jakiej sprawiono oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w ciężkich warunkach związanych z wyłączeniem prądu czy więcej z bogatym zadymieniem, które ogranicza widoczność.